Twórz, działaj, inspiruj się!

Dlaczego warto dołączyć do platformy Literka Przedszkole?

Przygotujemy zajęcia za Ciebie!

Skorzystaj z gotowych scenariuszy zajęć oraz pomysłów na naukę i zabawę.

Najwyższa jakość materiałów

Nie musisz przeszukiwać całego Internetu i a potem weryfikować jakości materiałów – zapewnimy Ci najwyższej jakości treści i sprawdzonych ekspertów – praktyków.

Pobieraj i drukuj

Z łatwością wyszukasz i wydrukujesz scenariusze, karty pracy, plansze edukacyjne i dyplomy przedszkolne, a materiały możesz zapisywać w teczce i korzystać z nich offline.

Kalendarz Świąt

Przygotuj się do zajęć inspirowanych świętami i okolicznościami w kilka minut! Z wyprzedzeniem publikujemy treści, które ułatwią Ci planowanie zajęć.

Wszystkie treści umieściliśmy na platformie w wygodny i przejrzysty sposób, a dodatkowo podzieliliśmy je na kategorie, które pozwolą Ci w pełni korzystać z serwisu:

Rozwój umiejętności,

gdzie znajdziesz materiały wspomagające rozwój Twoich podopiecznych.

Metody pracy,

czyli praktyczne wskazówki do pracy z najmłodszymi.

Materiały do pracy,

które pozwolą Ci jeszcze lepiej przygotować się do zajęć.

Rozwój zawodowy,

czyli zakładka, w której znajdziesz szkolenia, potrzebne wzory dokumentacji oraz obowiązujące przepisy prawa.

Chcesz poznać lepiej Literkę Przedszkole?

Obejrzyj krótki film o platformie.

Jakiego rodzaju treści znajdziesz w Literce przedszkole?

Hity

Muzyka

Podcasty

Playlisty

Cykl reportaży podróżniczych

Porady specjalistów

Kreatywne pomysły DIY

Gotowe dyplomy

Karty pracy

Ilustracje okolicznościowe

Pomysły na zabawy

Nauka języka angielskiego

Literka przedszkole tworzona jest przez znanych ekspertów i praktyków
Znajdziesz tu treści, których autorami są m.in.:

dr Aleksandra Piotrowska

Doktor psychologii. Pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie. Współpracuje jako społeczny doradca z Rzecznikiem Praw Dziecka i Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Zajmuje się także propagowaniem wiedzy psychologicznej. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich.

Dorota Dziamska

Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jedna z najbardziej znanych i doświadczonych metodyków nauczania w Polsce oraz twórczyni licznych pomocy pedagogicznych dla nauczycieli i książek z materiałami lekcyjnymi dla dzieci. Opracowała system edukacyjny zwany „Edukacja przez ruch”. Dyrektorka pracowni pedagogicznej Origami oraz prezes Polskiego Centrum Origami.

dr Andrzej Kruszewicz

Dyrektor warszawskiego zoo, ornitolog, podróżnik, założyciel i szef Azylu dla Ptaków w warszawskim zoo, prezenter telewizyjny, autor i tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii. Założyciel i honorowy członek Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Członek Rady Programowej Instytutu Analiz Środowiskowych.

dr Monika Litwinow

Absolwentka filozofii i psychologii na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, kynoterapeutka. Nauczycielka akademicka przedmiotów takich jak bajkoterapia, drama, literatura dziecięca, zooterapia, kynoterapia na uczelniach wyższych i prywatnych. Właścicielka, założycielka i terapeutka Centrum Terapii i Edukacji Bajarnia. Praktyk bajkoterapii indywidualnej i w grupie.

Zobacz, co o naszej platformie mówią sami nauczyciele:

Przygotowanie do zajęć zawiera mi teraz naprawdę mniej czasu. Nie muszę w panice szukać nowych zajęć albo kart pracy, mam czas na relaks w domu.

Przemysław

Skorzystałam z oferty Literki Przedszkole i nie żałuję. Dzieci uwielbiają cykl przyrodniczy, a ja mam więcej czasu na przygotowanie się do kolejnego dnia. Kalendarz świąt okolicznościowych to świetne rozwiązanie!

Laura

Literka Przedszkole daje mi mnóstwo inspiracji! Lubię szczególnie to, że mam wszystko pod ręką, a materiały, które uznaję za przydatne, mogę wrzucić do własnej teczki i wrócić do nich, kiedy zajdzie taka potrzeba!

Krzysztof

To idealna platforma dla nauczycieli przedszkolnych. Wszystko pod ręką – karty pracy, dyplomy, gotowe zajęcia… Wymarzone rozwiązanie, kiedy pali się grunt pod nogami i trzeba szybko znaleźć alternatywne zajęcia.

Dominika

Dołącz do nich i zacznij się inspirować!