Skarpetkowy bałwan

Agnieszka Bukowińska
Zrób to sam ODC. 8/15

Scenariusz zajęć, przedstawiający, w jaki sposób przygotować bałwana na zajęciach przedszkolnych.

Skarpetkowy bałwan jest początkiem nowego cyklu „Plastyczne wariacje”, które będą źródłem inspiracji na zajęcia plastyczne w różnych grupach wiekowych. Mają one na celu pobudzać ekspresję twórczą, rozwijać motorykę małą ręki, koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchowo-przestrzenną, a przede wszystkim stanowić wspaniałą zabawę! Prace typu DIY (ang. do it yourself – zrób to sam) pokazują, że można zrobić coś z pozornie niepasujących do siebie materiałów i uświadamiają dzieciom, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Niezbędnym materiałem do stworzenia bałwanka jest skarpeta oraz ryż, resztę materiałów mo...