Literka
Blog

Pożegnanie przedszkola z wielkim przytupem – Niezapomniany dzień dla każdego dziecka


Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego, ale nie tylko starszaki w tym dniu żegnają się z ukochaną szkołą i nauczycielem. Przedszkolaki również udają się na zasłużone wakacje, dlatego najwyższa pora, jak najlepiej przygotować się na to wydarzenie. Co zrobić, gdy pomysłów brak, a wszystkie propozycje wydają się być mało atrakcyjne dla dziecka? Teraz wszystko zależy od Twojej kreatywności i wyobraźni, a nie od dziś wiadomo, że pedagogom przedszkolnym tych cech nie brakuje. Poniżej kilka propozycji na pożegnanie przedszkola. Są one nie tylko ciekawe i inspirujące, ale przede wszystkim sprawdzone na maluchach. 

Czytaj >>


Zabawy integracyjne dla dzieci w przedszkolu – inspiracje


Zabawa w pojedynkę bywa ciekawa, ale trzeba przyznać, że większość dzieci czuje się znacznie lepiej w grupie znajomych, z którymi ilość pomysłów na zabawę jest nieskończona!

Czytaj >>


Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci – pomysły, techniki


Stres negatywnie wpływa na samopoczucie, humor, ale także na nasze zdrowie – powoduje wiele nieprzyjemnych bólów, których źródłem jest napięcie mięśniowe. Ze stresem borykają się zarówno dorośli, jak i ci najmłodsi. Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci to jeden ze świetnych sposobów na rozładowanie stresu. Jak zachęcić maluchów do takich praktyk? 

Czytaj >>


Zabawy dla przedszkolaków pomysły na ciekawe zajęcia z uczniami

Każdy nauczyciel przedszkolny choć raz zadał sobie pytanie – co by tu im jeszcze wymyślić? Mowa oczywiście o naszych kochanych brzdącach, które potrafią szybko znudzić się zabawą. Wymyślanie nowej zabawy dla przedszkolaków może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego dzielimy się inspiracjami na zabawy dla dzieci w przedszkolu!

Czytaj >>


Pomysły na prace plastyczne w przedszkolu czyli jak urozmaicić dzieciom zajęcia

Skończyły Ci się pomysły na prace plastyczne w przedszkolu? Twoi mali podopieczni domagają się “fajnych zabaw”, a Ty ciągle szukasz inspiracji? Sprawdź nasze propozycje!

Czytaj >>


Zabawy matematyczne w przedszkolu | Cele nauczania i przykłady

“Matematyka nie jest ani trudna, ani nudna. Zwłaszcza, jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka”...

Czytaj >>